Nejdu s davem ani proti němu.

Jdu svou vlastní cestou.

KDO JSEM

Životní koučka.

Mým posláním je inspirovat druhé, aby dokázali jít svou vlastní cestou, stali se svou nejlepší verzí a žili své nejlepší možnosti.

 • Pomáhám lidem uvědomit si svůj potenciál a objevit jejich vlastní  jedinečnou cestu ke spokojenému životu, ať už se jedná o život osobní či pracovní.
 • Přináším lidem principy jak mít v životě, to co si přejí, a to i přesto že si myslí, že to jejich životní situace neumožňuje.
 • Při své práci propojuji inspiraci z mého života a života mých klientů s koučováním, díky kterému si může každý najít své vlastní odpovědi uvnitř sebe.

JAK PRACUJI

Díky mým otázkám najdete vaše vlastní odpovědi

Pracuji s tím nejběžnějším a zároveň nejmocnějším nástrojem v každém z nás, s myšlením a slovy. 

Nejlepší řešení a odpovědi na své životní otázky nosíme každý sám v sobě. Ne vždy je ale sami vidíme. Prostřednictvím sebepoznávacích technik, konzultací a dobře položených otázek pomáhám lidem své odpovědi najít uvnitř sebe. 

Se svými klienty rozvíjím a hledám nejlepší možná řešení, nepatlám se s nimi v problémech. Pomocí malých kroků společně s klientem propojuji jeho přání s reálnými možnostmi jeho situace. 

Spolu s vámi hledám pro vás jedinečné a funkční řešení.

Věřím, že každý člověk je naprosto jedinečný a jedinečné jsou i situace, ve kterých se právě nachází. Obecné návody a rady lidem často nefungují. Proto svým klientům nabízím něco jiného - hledání jejich vlastního, jedinečného, a pro ně funkčního řešení. Společně vycházíme z jejich konkrétních situací, možností a zdrojů s cílem nalézt reálné řešení, ve kterém se budou cítit dobře.

Ve spolupráci se mnou mí klienti objevují své vlastní pravdy, poznávají sami sebe, svůj potenciál, životní poslání, možnosti a zejména vlastní strategie jak zvládat, co se jim v životě právě děje. Objevují každý, co právě potřebují, aby mohli žít spokojenější život, byli sami sebou a cítili se při tom dobře.

Neříkám lidem jak se mají chovat, co mají dělat, a jak je to správně. Snažím se je inspirovat a vytvářet bezpečné prostředí, kde mohou nalézat své vlastní pravdy.

MOJE CESTA

Jdu svou vlastní cestou

Dnes už jdu svou vlastní cestou. Objevila jsem své životní poslání, dělám, co mě baví. Vím, kdo jsem, kam jdu a znám svoji hodnotu. Ten pocit je nepopsatelný. Umím se rozhodovat, vím co je pro mě správné. Zažívám naplno svobodu, dělám, co chci, jsem s lidmi, se kterými chci být, navštěvuju místa, kde chci být. A moje duše se tetelí blahem.

Ale pojďme se vrátit na začátek. Jak jsem k tomu došla?

 

Už od střední školy jsem věděla, že chci pracovat s lidmi.

Obor sociální práce pro mě byl jasnou volbou. Během studia jsem díky četbě mnoha různých knih a vlastní sebereflexe pochopila pro mě zcela zásadní věc: že všechna pro nás správná řešení si nosíme v sobě. Že když prožíváme problémovou a nepříjemnou situaci, nosíme v sobě i její řešení. Jen ho uvidět 🙂

Na správná a dobře fungující řešení si musíme přijít sami.

Tento objev jsem dále rozvíjela s praxí a prvními klienty.

Pocítila jsem silnou touhu osvojit si dovednost, kterou bych mohla svým klientům pomáhat nalézat ta jejich a pro ně funkční řešení. Tak, aby si je s mou pomocí dokázali nalézt sami.

Tehdy jsem poznala, že vedení pomáhajícího rozhovoru je opravdové umění. Což mě ještě více nadchlo a věděla jsem, že ho chci dělat co nejkvalitněji a stát se v této oblasti uznávaným odborníkem.

A tak jsem se do toho naplno ponořila.

Místo pokračování v magisterském programu VŠ jsem se přihlásila na 5 letý psychoterapeutický výcvik a objevila přístup orientovaný na řešení. V následujících 10 letech jsem se zúčastnila více než 1000h vzdělávání, měla jsem možnost nahlédnout pod pokličku světových špiček v oboru. Hodin samostudia a společných reflexí se svými kolegy, bych se asi ani nedopočítala 🙂

Mými největšími učiteli však byli a jsou mí klienti.

Díky nim a svému zaměření na řešení, jsem si mohla po 10 letech praxe uvědomit další naprosto zásadní věc.

Více než 70% lidí má svůj problém vyřešený ve chvíli, kdy přesně ví, co chce. Velmi často jsme v tomto bodě s klienty ukončovali spolupráci a oni odcházeli se svým“už vím…”, “už je mi dobře…” A já s úžasem sledovala jejich úsměv a klid, který z nich vyzařoval. Ano, přesně pro tohle svou práci miluji!

Dlouho jsem takto \"spokojeně\" pracovala.

Neposkytovala jsem svým klientům rady. Už tehdy jsem věděla že oni svůj život znají nejlépe a že jen oni sami mohou přijít na to nejlepší řešení. Já jim jen pomáhala ho uvidět. A myslím, že se nám to opravdu často dařilo. Klienti vnímali naše společné konzultace jako užitečné a já byla spokojená.

Ale souhra “náhod”, životních změn a uvědomění mě dovedla ještě dál.

(Vesmír je opravdu mocný a když si myslíte, že už to lepší být nemůže, ukáže vám, že ano :-))

Teprve nedávno jsem došla ke zcela zásadnímu uvědomění. Přišla jsem totiž na to, co měla společného drtivá většina všech úspěšných konzultací, které jsem s klienty vedla. Ve své podstatě doplňovaly mým klientům odpověď aspoň na jednu z těchto tří otázek (a že to nejsou otázky ledajaké):

Uvědomila jsem si, že ten, kdo zná odpověď na tyto tři otázky - zejména pak na první dvě, zná vlastně vše. Má jasno kdo je, kam se v životě chce dostat a jde si za tím. Ať už v rovině osobní či pracovní.

3 důvody proč to píšu právě já

 • Sama jsem si prošla hledáním toho, co v životě doopravdy chci. Zejména objevení mého poslání mi změnilo život k nepoznání. Mé zkušenosti a celý můj příběh si již brzy budete moct přečíst v nově připravovaném eBooku.
 • Více než 12 let vedu konzultace, které pomáhají lidem zvládat náročná období a uskutečňovat životní změny. Umím lidem pomoct najít si své vlastní odpovědi. Slyšela jsem mnoho příběhů, od bezdomovců po podnikatele. Nedělám mezi lidmi rozdíly, pracuji s každým, kdo má zájem. Jsme si rovni, každý má zde na Zemi svůj úkol.
 • Je to odpověď na moje “co chci” a tak si za tím jdu 🙂 Pomáhám lidem objevovat jejich vlastní cestu a podporuju je, aby byli sami sebou, hledali svá vlastní řešení a díky tomu žili spokojený a naplněný život dle svých představ.

Proč jsem vytvořila tyto stránky a pro koho jsou?

Mým záměrem je vytvořit prostor pro všechny, kteří chtějí jít vlastní cestou. Chtějí žít život podle sebe. Tak, aby se v něm cítili dobře.

Díky článků, ebookům a do budoucna snad i videím, chci lidem pomoci objevovat sebe, to čemu chtějí věnovat svůj drahocenný čas a v těžkých chvílích jim být oporou a pomoct jim namísto hledání důvodů \"proč to nejde\" přemýšlet nad tím \"jak by to šlo\".

Pokud už víte, která cesta je ta vaše.  Znáte svou hodnotu, své životní poslání, žijete podle sebe a zvládáte sami všechny nástrahy a překážky, pak vám opravdu ze srdce gratuluji. 🙂

Pokud zatím tápete, jako já před lety, nechte se inspirovat na mém blogu nebo v některém z mých eBooků.

Pokud takto pomohu třeba jen jednomu z vás, bude mít má práce smysl 🙂 

Libuška

Vytvořila jsem web pro ty, kteří chtějí:

 • více poznat sami sebe
 • najít odvahu jít vlastní cestou
 • být sami sebou a cítit se při tom dobře
 • žít podle svých představ a ne podle představ druhých
 • umět poznat, která cesta je pro ně ta správná
 • lépe poznat sebe sama, svůj potenciál, své zdroje
 • objevit své poslání/životní úkol
 • objevit oblast svého zaměstnání či podnikání
 • hledat svá vlastní řešení v náročných životních situacích
 • odpovědi hledat uvnitř sebe
 • žít spokojený a smysluplný život 
 • namísto hledání důvodů \"proč to nejde\" přemýšlet nad tím \"jak by to šlo\"
 • mít život ve svých rukou
 • žít v radosti a užívat si života dle svých představ